Subskrybujfacebook

Konkurs #cojaczytam

Konkurs #cojaczytam

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy do wzięcia udziału w rywalizacji

 

            Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa!

            Możecie użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko Wasza wyobraźnia. Macie inny pomysł na kampanię? Śmiało go realizujcie i zgłoście do konkursu! Pamiętajcie tylko, że kampania musi być przez Was promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne), a w publikowanych postach na jej temat musicie używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowujcie dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie musicie nam przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

            Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz.

            Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku.

            Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez Jury, a twórcom najlepszych przyznamy wartościowe nagrody rzeczowe!

            Bawcie się, wykorzystujcie technologię i przekonujcie innych, że czytanie to fajna rzecz!

 

    Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem konkursu i harmonogramem znajdują się na stronie internetowej: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam/.

 

Kontakt:

tel. 22 465 15 35

e-mail: konkurs@nowoczesnapolska.org.pl

 

Organizator konkursu: Fundacja Nowoczesna Polska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Patroni medialni:

 

 

Partnerzy

Urząd MiastaPowiat NysaPWSZ w NysieNyski Ośrodek RekreacjiBiblioteka w Sumperku